Places to visit in Budapest

בודפשט הרובע היהודי


Description:

הטיול מתחיל ליד בית הכנסת הגדול ברחוב דוהני (רחוב הטבק), עובר ליד ביתו של בנימין זאב הרצל, קרב אחים ליד בית הכנסת, הערבה הבוכיה, בית מדרש של הקהילה הניאולוגית, ״לשכת הגיוס״ איזור ״פאב הריסות״. סיור ממשיך לבית הכנסת האורתודוקסי, החצר של גודזו ומסתיים ליד בית הכנסת רומבך.

Languages: HE
Author & Co-authors
Evgeny Praisman (author)
Здравствуйте! Меня зовут Женя, я путешественник и гид. Здесь я публикую свои путешествия и путеводители по городам и странам. Вы можете воспользоваться ими, как готовыми путеводителями, так и ресурсом для создания собственных маршрутов. Некоторые находятся в свободном доступе, некоторые открываются по промо коду. Чтобы получить промо код напишите мне сообщение на телефон +972 537907561 или на epraisman@gmail.com и я с радостью вам помогу! Иначе, зачем я всё это делаю?
Distance
1.89 km
Duration
2h 7 m
Likes
15
Places with media
16
Uploaded by Evgeny Praisman

יהדות בודפשט יש בה מספר זרמים. לודוויג פירצור בנה את בית הכנסת. לפי בקשה של הקהילה הניאו לוגי. (המילה החדשה בתרגום מילולי). הזרם הזה מולד בעקבות תהליך האמנציפציה. מאה 17 בהולנד ברוך שפינוזה, מנדלשטיין בגרמניה הם אלו שמדברים על זרם ההתחדשות. היה זה בית כנסת גדול ביותר עם 3000 מקומות תפילה. למרות שכיום בבודפשט כ-80,000 יהודים בית הכנסת מתמלא רק בחגים. בבית הכנסת הניאולוגי אין הפרדה בין עזרת נשים ועזרת גברים. סידור התפילה לכולם. בית הכנסת נבנה באיזור תעשיה של אותם הימים. הרחוב דוהני הינו רחוב טבק עם מספר מפעלים. האלמנטים הארכיטקטוניים מצביעים על אדריכלות מווריטאנית מאחד ועל אלמנטים פרקים מאידך. אוגב בבית הכנסת הוא אלמנט של אמנציפציה. בין שתי הקצוות של ניאולוגים לבין חסידות סטמיר בהמשך התפתח עוד זרם של הקהילה המקומית עליו עוד נדבר.

בנין עם הקשתות נצמד לבית הכנסת נבנה על המקום של בית הרצל. הרצל עלה לתורה בבית הכנסת הגדול. רק בגיל 18 עבר לוינה.

מיקום זה היה בתוך שטח הגטו בעת המלחמה. בצפיפות ובתנאי עוני בלתי נתפסים. חוקים אנטישמים הם חוקים מכוונים נגד היהודית המאפשרים לגזול רכוש, שם, נפש, גוף. בשחרור הגטו ע״י הסובטים הוציאו גופות מהגטו ועברו בחצר של בית הכנסת.

אימרה וורגא הוא פסל שפיסל גם לראול ולנברג לרמת החייל. הערבה הבוכיה היא פסל של עמותת עמנואל - אביו של טוני קורטיס. מאחרי הפסל שמות של חסידי אומות העולם. על כל עלה אפשר לרשום את השם של הנספים ולהגיד בקשה אפשר דרך הקהילה.

בית המדרש הניאולוגי

רחוב שיפ 12 משרדים של הקהילה היהודית הניולוגית

בהונגריה יש חוק שלחייל שמתגעייס צריך להיות מנהיג רוחני. זה הנהגה רוחנית לצבא הונגרי לחיילים יהודים. קשה מאוד לומר כמה יש כאלו. אולי בודדים

אחרי המלחמה יהודים יכלו לחזור ולטבוע את רכושם. אוכל רחוב נמצא ברובע יהודי. כל המסעדות נמצאים ברובע יהודי היום. רובע בילויים. בפנים יש בנין מוזנח. כניסה למקווה היא עם קוד מספרים ואותיות

תרבות האבים רחבה ועשירה בבודטשפ. הפאב המפורסם ביותר נמצא ברובע היהודי, הריסות בתים מתקופת מלחמת העולם השנייה שימשו את היזמים הפרטיים להקים את הפאבים וברים מאזור זה.

אחד המקומות המבוקרים ביותר בעיר

בפנים קיימים "שכונות" וקומות לפי נושאים

בערב תמיד מלא אנשים אבל בהמתנה קצרה ניתן להיכנס כמעט בכל מצב

1911-13 בית הכנסת האורתודוקסי. אדריכל פאלק. בית כנסת פעיל. מרכז הקהילה האורתודוקסי. מרכז שחיטה ואורתודוקסי.

קונדיטורית פרוייליך הרב של הבית כנסת הניאולוגי. משפחת פרוייליך מאוד מיוחסת והינה משפחה אורתודוקסית. כיצד הרב האורתודוקסי הינו הרבה של הקהילה הניאולוגית? נפלאות הקהילה!

חצר גוז׳דו היה מקום עלוב ומפחיד, הקרינו כאן סרטי אימה. חברה ישראלית שפצה את המקום והפחה אותו לתוסס

הזרם השלישי סטאטוס קוו אנטה. כלומר המצב הקיים. החברה הללו לא הזדהו לא עם ניאולוגים לא לאורתודוקסים. אוטו ווגנר בנה את הבית הכנסת

Don't waste time for planning
Use detailed routes created by your friends and professionals.
Don't be afraid to get lost in new places!
Pinsteps - globe travel application. Travel pictures.
Don't waste time for planning
Open the world with experience of your friends and professionals without any fear.
This website uses cookies to ensure you get the best experience
OK
Share
Send
Send